تاریخچه شلوار جین

شلوار جین پارچه ای است که از ۱۰۰٪ پنبه تهیه شده است. جین به عنوان پارچه ای که برای شلوار استفاده می شود شناخته می شود جین پلیس شلواریست که از جنس نخ با پارچه پنبه ای و بافت راه راه و ضخیم است این پارچه که به دو نیم مشهور است  در اصل از نام یک شهر در فرانسه (ِDe Nimes) که بافندگان تلاش کردند برای ملوانان خود از پارچه های خوب و ضخیم شلوار و لباس تولید کنند آمده است. ، از پارچه پنبه برای سایر پوشاکها ها مانند لباس ، کت ، کفش و حتی لباس زیر نیز استفاده شود. متداولترین جین را جین نیلی می نامند شلوارجین در اصل رنگ های مختلف آبی دارد ، اما اکنون می توانید شلوار جین ساخته شده از انواع رنگ ها ، رنگ های بلوند و سیاه را بخرید.

اما شرکتهایی لی ( Lee) و لویز برای معدنچیان امریکایی این محصولات را تولید کردند و آنقدر قوی تبلیغ و استفاده کردند که  دیگر همه مردمان به نام شلوار لی آمریکایی آن را می شناسند البته در امریکا ۱۴ میلیون نفر سالانه از شلوار جین استفاده می کنند.شلوار جین در اصل تک رنگ تولید میشه و با مقدار کمی نیل میشه شلوار را نیلی کرد که اغلب جین ها نیلی هستند و بقیه رنگهای روشن تر و تیره تر با سنگ شور های مخصوص در کارخانه ها تغییر رنگ پیدا می کنند.

در ایران هم مردم این شلوار ها را بانام شلوار لی ( Lee) میشناسند  جین امریکایی در سال ۱۸۷۳ تولید شد و شرکت پلیس  از سال ۱۹۸۳ در تایلند که مهد تولید بهترین نخ های کتان است شروع به کار کرد و اولین شلوارهای جین پلیس در سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه شد که این شلوارهای جین  بیشتر دراستایل  slim fit   تولید شدند و در اکثر این محصولات مقدار کمی هم الیاف کشی و استرج برای راحتی بیشتر استفاده شده است .

 

پس از پوشیدن شلوار جین،انتخابهای زیادی برای هر مناسبت خواهید داشت باپوشیدن شلوار جین شما گزینه های زیادی بر ای یک ظاهر شیک،از سبک خیابانی ، لباس تابستانی و یالباس دخترانه و چندین انتخاب دیگر خواهید داشت.شلوارهای پلیس بادی سایز

 

 

تنوع خواهید داشت شلوارجین از تنوع زیادی برخوردار است. می توانید شلوار جین تنگ یا گشاد ، با فاق بلند ویا فاق کوتاه انتخاب کنید.نمونه هایی از شلوارهای جین مارک پلیس بادی سایز

 

  • شلوار جین یک انتخاب کلاسیک است و میتوان از آن به عنوان استایل راحت و شیک، پوشیدن در محل کار و در مجالس رسمی وغیر رسمی وهمچنین در محافل خویشاوندی از آن بهره برد.
  • با داشتن شلوار جین علاوه بر جذابیت، میتوانید انتظار یک شلوار محکم و بادوام را هم داشته باشید
  • با انتخاب صحیح نوع شلوار جین خود می توانید تمام عیوب اندام خود از جمله لاغری، چاقی ویا کوتاهی قد خود بپوشانید.

  • به دلیل داشتن ماندگاری زیادرنگ وبافت در شلوارهای جین در مارکهایی مانند پلیس بادی سایز (policebodysize.ir) می توانید از شعار مارک پلیس یعنی بشور و بپوش نهایت رضایت برای زمان طولانی داشته باشید.